|
|||||
![]() |
23.-28.6.2008 |
||||
|
Tänä vuonna keskosperheiden kesälomaa vietetään Fontana Punkaharjun lomakeskuksessa. |
|
|||
Loma toteutetaan Raha-automaattiyhdistyksen avustuksella yhteistyössä Lomaliitto ry:n kanssa. Lomakeskus sijaitsee upeissa maisemissa aivan harjualueen läheisyydessä. Lomakeskus tarjoaa koko perheelle loman viettoon monipuoliset mahdollisuudet. Taidekeskus Retretti ja lasten vesipuisto Kesämaa löytyvät aivan vierestä, ja Punkaharjun Valtiohotelliin sekä Metsämuseo Lustoon on matkaa vain 2 kilometriä.
Lomakeskuksen alueella toimii kesäkauppa ja RantaRavintola, lisäksi alueelta löytyy lasten leikkipaikka, vierasvenesatama, grillikatos, minigolfrata, rantapallokenttä sekä tietenkin uimaranta.
|
|
||||
Loman aikana
on mahdollisuus osallistua monenlaiseen järjestettyyn toimintaan,
ohjelmassa on mm. patikkaretki, laivaristeily, erilaisia puuhatuokiot
lapsille sekä paljon muuta mukavaa. Saunat lämpiävät
joka päivä, ja ne ovat vapaasti käytössämme.
Loman hintaan sisältyvät aamiainen, lounas ja päivällinen
nautitaan Punkaharjun Valtionhotellin tiloissa (ei yhteiskuljetusta). |
|
||||
Majoitus tapahtuu Tuunaantuvissa, jotka ovat 35 m2 kokoisia loma-asuntoja rivitalossa. Asunnoissa on sähkösauna, suihku/wc, pienoiskeittiö ja makuualkovi 4 hengelle. Tarvittaessa tupakeittiön sohvasta saa lisävuoteen kahdelle hengelle. Varustukseen kuuluu avotakka, tv, ruokailuastiat ja ruoanlaittovälineet. Liinavaatteet (lakanat ja pyyhkeet) sisältyvät hintaan. Myös takkapuita voi ostaa säkeittäin (lomakeskuksen vastaanotosta). |
|||||
Hinta aikuisilta 165,00 euroa ja 6-14-vuotiailta lapsilta 20,00 euroa. Alle 6-vuotiaat veloituksetta. Hinta sisältää täysihoidon (aamiainen, lounas ja päivällinen). Erilliset pääsymaksut eivät sisälly lomapakettien hintoihin. Lomalle voivat hakea kaikki Kevyt-yhdistyksen jäsenet, ja lomalle lähtijät valitsee Lomaliitto. |
|||||
Lisätietoja ja hakemuslomakkeita saa Kevyt-yhdistyksestä Marjo
Vehviläiseltä mieluiten sähköpostitse osoitteella jasenasiat@kevyt.net.
Hakulomakkeet
pitää palauttaa Marjolle viimeistään 23.4.,
jotta ne ehtivät ajoissa Lomaliittoon. |
|||||
Lisätietoja
Fontana Punkaharjun lomakeskuksesta: |
|||||
TERVETULOA NAUTTIMAAN LOMASTA JA YHDESSÄOLOSTA ! |
|||||
|
![]() |
||||
| Viestit
sivujen päivittäjälle: webmaster@kevyt.net Sivut päivitetty 15.04.2008 |
|||||