Sijainti: Pääsivu / Ajankohtaista / Kevyt etsii uusia jäseniä hallitukseen

Kevyt etsii uusia jäseniä hallitukseen

Haluatko tehdä hyvää keskosten ja heidän läheistensä tueksi?

 

Kevyt etsii uusia vapaaehtoistoiminnasta innostuneita jäseniä hallitustyöskentelyyn sekä muuhun yhdistyksen toimintaan mukaan. Jos olet kiinnostunut osallistumaan toimintaamme keskosten ja keskosperheiden hyväksi, ilmoita halukkuudestasi sähköpostitse pj@kevyt.net 18.11.2012 mennessä.

 

Tehtävät vaihtelevat osaamisen ja halujen mukaan, eikä aikaisempaa kokemusta tarvita. Lisätietoja myös:  http://www.kevyt.net/yhdistys/miten-mukaan-toimintaan. Voit osallistua hallitustyöskentelyyn myös pääkaupunkiseudun ulkopuolella asuvana, sillä asioita käsitellään kokousten lisäksi hyvin paljon sähköpostitse. Uusi hallitus valitaan yhdistyksen syyskokouksessa 20.11.2012.

Navigointi